Zjistit jak je na tom vaše váha není složité. Pomůže BMI vzorec

Jaké je Vaše BMI

Zajímá vás, jak jste na tom se svou váhou? Zda vážíte optimálně, nebo naopak hodně, či málo? Někdo si pravidelně stoupá na váhu, jiný před zrcadlo a další zase neustále zkouší oblečení různých velikostí. Přitom ale existuje pohodlnější způsob. Stačí znát BMI vzorec, který počítá takzvaný index tělesné hmotnosti. Ze dvou základních informací zjistíte, jak na tom vaše váha je. Rychle, jednoduše a bez složitostí.

​Co BMI vzorec dokáže zjistit?

Jedná se o takzvaný index tělesné hmotnosti neboli Body Mass Index. Jednoduše řečeno, jde o poměr vaší váhy k vaší výšce. Někdo je vyšší, jiný je menší a tak je jasné, že každý může mít i jinou váhu. A ta může být u obou správná, i když se liší i o několik kilogramů. A právě BMI vzorec dokáže správnost vaší váhy zjistit. Hodnota BMI má totiž hned několik kategorií, od podvýživy, přes normální váhu, až po nadváhu a dokonce i obezitu v několika stupních. Jednoduchý výpočtem tak lze celkem rychle a jednoduše zjistit, jak na tom jste právě vy. Mnoho lidí následně bývá překvapeno tím, že jejich váha není taková, jak se zdálo. Ve většině případů je pochopitelně vyšší, než je optimum.

​BMI kalkulačka potřebuje jen dvě hlavní informace

Jak bylo zmíněno, jedná se o výpočet poměru váhy k vaší výšce. A právě toto jsou dané hodnoty, které je třeba znát. BMI kalkulačka tedy vyžaduje informace o vaší výšce a dále také informace o vaší váze. Doplňujícími daty mohou být informace třeba o pohlaví, nebo o věku, což může celý výpočet výrazně zpřesnit. Následně už dojde k automatickému výpočtu potřebné hodnoty, která prozradí, jak na tom vaše váha je. Pokud je optimální, není třeba cokoliv dělat a měnit. Ne každý ale této hodnoty dosáhne, jelikož stále více lidí má problémy s nadváhou a také s obezitou. V takovém případě musí nastat změny, hlavně pokud jde o jídlo a pohyb.

Číst další články

Reklama